Важливість розвиваючих іграшок в розвитку дитини

Важливість розвиваючих іграшок в розвитку дитини

У сучасному світі розвиваючі іграшки користуються великим попитом. Молоді батьки з задоволенням купують їх своїм малятам. З ними весело та цікаво проводити час. Вони допомагають дитині пізнавати навколишній світ. Їх перевага у тому, що вони формують корисні навички для розвитку малюка. Основу знань дитина отримує, коли ще зовсім маленька та нетямуща. Корисні іграшки розвивають увагу, пам'ять, логічне та абстрактне мислення, дрібну моторику руки, координацію рухів.

Іграшки - дуже важливі для розвитку вашої дитини

Купуючи іграшку своїй донечці чи синочку, зробіть правильний вибір серед безліч запропонованих варіантів. Треба обирати те, що обов'язково підійде дитині того чи іншого віку. Іграшка повинна відповідати інтелектуальним потребам малюка, бути безпечною.
До 6 місяців немовлята знайомляться з навколишнім світом. Вони вивчають кольори, форми предметів, звуки. Тому кращими іграшками для них будуть розвиваючі килимки, кольорові брязкальця, підвіски з цікавими предметами. Знадобляться і прорізувачі для зубів.
Однорічним малюкам вже можна купувати пірамідки, сортери з різнокольоровими фігурками, м’які чи пластмасові кубики. Цей вік ідеально підходить для розвитку дрібної моторики руки. Розвиваючі іграшки вчать діточок бути уважними, спостережливими, розвивають пам'ять, увагу, мислення, творчу уяву.

З одного року до трьох діти копіюють поведінку дорослих, вчаться користуватися речами. В них же є межа власних потреб. Надзвичайно корисними у цьому віці будуть іграшки з невеликою кількістю маніпуляцій. До них відносять м’які пазли, кубики, сортери, музичні дзиґи, машинки, м’ячі, невеличкі фігурки тварин. Іграшки на колесах допоможуть дитині вчитися ходити.

У період з трьох до п’яти років малята вчаться обробляти отриману інформацію. Вони вже розуміють, що не треба всі предмети тягнути до рота, тому іграшки можуть мати дрібні деталі. Їм слід покупати іграшки, які зможуть навити розрізняти кольори, форми предметів. Можна запропонувати малятам пазли, набір дитячого посуду, інструментів для будівельника, залізний конструктор. Завдяки їм Дитина буде пізнавати світ, а здобуті навички будуть корисними для життя.
Для дошкільників 5-7 років краще обирати іграшки, які сприяють підготовці до школи. Вони вчать концентрувати увагу, розвивають дрібну моторику руки. Це настільні ігри, творчі набори для малювання, ліплення, роботи з папером, дощечки для письма, конструктори з великою кількістю деталей.

Окремо слід сказати про музичні іграшки. Вони не тільки цікаві, але й будуть навчати гармонії, розвивати музичний слух. Дитячий ксилофон, гітара, фортепіано – дуже корисні предмети.
Вивчайте рекомендації виробників розвиваючих іграшок перед покупкою. Маленькій дівчинці чи хлопчику не треба купувати великі м’які іграшки. Вони будуть зайвими. Малюк не зможе взяти велику іграшку в свої ручки. Він не зрозуміє, що з ній робити, тому вона буде стояти у кутку, збирати пил. Немовлятам також не слід брати іграшки з дрібними деталями. Вони можуть стати небезпечними для життя.

Пам'ятайте, що іграшки не зможуть компенсувати увагу, яку повинні приділити дитині батьки.

Якщо для цього не вистачає часу, дитина буде відставати в своєму розвитку серед однолітків. Їй буде важко знаходити друзів, спілкуватися з іншими малятами. Малюк буде гармонійно розвиватися тільки тоді, коли подружжя з задоволенням проводить спільний час з дитиною. Розвиваючі іграшки у цьому допоможуть. Дитина залишиться задоволеною, а батьки отримають безліч позитивних емоцій. Родинні зв'язки будуть зміцнюватися, радість назавжди залишиться у вашому будинку.

Додати новий коментар